Menu Zavrieť

NOVÝ ROWNÁK

Skupina Nový Rownák / Umelecká agentúra AJJA Production / Hudobná agentúra

Nový Rownák je ,,multižánrová“ hudobná skupina vychádzajúca z folku a country. Jej repertoár tvoria predovšetkým pôvodné skladby spievané v českom jazyku.

Prapůvod skupiny sahá až někam k roku 1987, kdy Viktor Půček a Viktor Fiala (proto pak dvojité W v názvu) založili jako gymnazisté folkovou skupinu Cremona, kde společně hráli svoje první písničky. Cremona ukončila svou pouť nahráním amatérského alba „Jaro ve Skalistých horách“.

Na vysoké škole pak v roce 1992 založili folkovou skupinu Rownák, který fungoval do roku 1996. V tomto roce se pak Rownák transformoval na Nový Rownák, který založil Viktor Půček společně s Tomášem Peškem – kytary, banjo (BG-time a Tomáš Peško Band) a Jaroslavem Grebečim – basa (Druhý dych a j.) Jara Grebečiho později vystřídal Andrej Jeriga (Taktici, dnes Tiktaci), a tak vzniklo jádro, které s obměnami funguje dodnes.

O málo později se připojil Peter Čeretka (Astro Songs Orchestra, Elektric Flash) na bicí, a v té době získal Nový Rownák svůj charakteristický zvuk. Petra Čeretku vystřídal Erich Siegel (Team, Bukasový masív) s nímž hrála skupina do roku 2012. Poté N.R. takzvaně invenčně vyhořel, a po krátké pauze začal opět fungovat s novým bubeníkem Jurajem Chalabalou. Za celý ten čas hrál Nový Rownák na spoustě českých i slovenských festivalů, ať to byly Porty, Zahrada, Stupavský širák až po Lodenicu v Piešťanoch. Samozřejmě hrál i vlastní koncerty, benefice a zábavy.v
Od roku 1999 do 2014 kapela natočila čtyři původní alba: Zdání klame 1999, Z nás kdo ví 2003, Najednou je noc 2006 a Lístek za Svobodou 2014.

V prípade záujmu o vystúpenie nás neváhajte kontaktovať.

GALÉRIA

VIDEO